Tere tulemast!

Meie uus veebileht asub aadressil http://kasitoo.edu.ee/kodu

EKS "Aita" sügiskonverents " Sibulatee kultuuritraditsioonid - üks piirkond, kaks rahvust, kolm kultuuri" toimub 22.oktoober 2015. Info

Eesti Käsitööõpetajate Selts „Aita” ja Eesti Tööõpetajate Seltsi suvekursus

"Loovus ja disain tehnoloogiavaldkonnas"

toimus Haapsalus 29.juuni-1. juulil 2015. a.

Rohkem infot siin

TÄIENDATUD:

Kava

Sügisel oma 25. aastapäeva tähistav Eesti Käsitööõpetajate Selts "Aita" (EKS "Aita") tegi oma tööst kokkuvõtteid 23. oktoobril traditsioonilisel sügisseminaril, sel korral siis laevareisiga Soome, Helsinki Ülikooli. Koostöös Tallinna Ülikooli ja Helsinki Ülikooliga korraldatud sügisseminari eesmärk oli tutvuda kodunduse ja käsitöö õpetuse ideede rakendamisega koolides, jagada metoodilisi ja didaktilisi kogemusi teiste praktiseerivate õpetajatega. Oluliseks peetakse üleriigilise õppekava teadvustamist ja tähtsustamist ning uute teadmiste ja kogemuste viimist käsitöötundidesse.  Avasõnad lausus Helsinki Ülikooli Toidukultuuri professor ja koolitusjuht Johanna Mäkelä. Kodunduse õppeainet Soome õppekavas ja kodundusõpetajate ettevalmistust tutvustas Helsinki Ülikooli kodunduse didaktika professor Päivi Palojoki. Käsitöö õppeainet Soome õppekavas ja käsitööõpetajate ettevalmistust tutvustas käsitöö didaktika professor Erja Syrjäläinen. Meid tervitas Soome kodundusõpetajate Liidu kasvatusteaduste magister, kodundusõpetaja Aira Kuvaja. Lisaks tutvusime Helsinki Ülikoolis käsitöö ja kodunduse õpperuumidega. Huvilised said külastada veel muuseume ja näituseid.

Laevareisil tagasi koju toimus pidulik 25.aastapäeva koosolek. Suur töö ja pühendumine väärivad märkimist. Seltsil on oma tunnustus-süsteem. Tänati ja austati Seltsi asutajaliikmeid, Seltsi esinaisi, auliikmeid, aasta Aita-sid. Seltsi meened jagati 10, 15, 20, 25 aastat seltsi olnud liikmetele, tänukirjad edastati juubilaridele. Võeti vastu kolm uut liiget. Aineühendus tunnustaska seltsi liikmeid. Viis aastat tagasi, 20.sünnipäeval, peeti meeles seltsi liikmeid hõbesõlega. Sel aastal, 25.sünnipäeval, kingiti seltsi liikmetele, kes osalesid sügisseminaril, hõbedane rinnamärk. Asutajaliikmetele ehk 25 aastat olnud seltsi liikmetele kingiti väikese kivikesega hõbedane rinnamärk. Lõpetuseks tänasime veel külalisi ja koostööpartnereid.

Seltsi pidupäev möödus mõnusalt karge päevaga Helsingis.

EKS Aita Seltsi liikmed Helsingis

KAVA

Eesti   Käsitööõpetajate Seltsi „Aita” ja Eesti Tööõpetajate Seltsi suvekursus „Rahvakunstiga seotud kutseharidus” toimus sel aastal Põlvamaal, Räpinas 7.-9. juulil 2014. a

Ürituse pildialbum